Inwestycje alternatywne

 

Inwestowanie w wino 

Wino to wyjątkowy napój, który podbił serca konsumentów na całym świecie. Trunek ten posiada jednak walory, dzięki którym zyskał również sympatię inwestorów – już od kilku dziesięcioleci sprawdza się jako lokata kapitału. Dzięki współpracy z Wealth Solutions nasi Klienci mogą obecnie spróbować, jak smakują zyski z wina.

Strategia inwestycyjna zakłada budowę portfeli winnych w oparciu o trunki leżakujące jeszcze w beczkach. Dzięki temu inwestor staje się właścicielem określonej ilości wina na początku wzrostu jego wartości. To jedna z najkorzystniejszych form lokowania kapitału, dostępna na rynkach alternatywnych. Dodatkowo w celu zwiększenia bezpieczeństwa portfele naszych klientów dywersyfikujemy, uzupełniając je o wina już zabutelkowane, cechujące się większą płynnością i dużym potencjałem inwestycyjnym. To sprawdzona strategia, która jest owocem głębokiego doświadczenia oraz obserwacji rynkowych debiutów wielu roczników.

Inwestowanie w whisky

Rynek whisky dynamicznie się rozwija. Globalny popyt na ten trunek cały czas rośnie. Według raportu firmy The IWSR oraz portalu Just-Drinks spożycie szkockiej whisky na świecie wzrosło w latach 2001-2011 o 193,5 mln litrów. Szczególnie widoczny jest rozwój segmentu premium i ultra-premium. To właśnie w tych dwóch grupach zaobserwowano największy procentowy wzrost sprzedaży. Średnio w ciągu roku wynosił on 7,7 proc. Whisky ultra-premium odpowiada obecnie już 12,2 proc. całego rynku, gdy jeszcze 10 lat temu stanowiła zaledwie 8 proc. Taki sukces był możliwy m.in. dzięki zdobyciu przez szkockich gorzelników nowych, rozwijających się rynków, takich jak BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA), a także Meksyk, Wietnam, Tajlandia. Globalne zainteresowanie whisky przekłada się na liczbę transakcji na rynku aukcyjnym. W ciągu ostatnich 4 lat liczba butelek whisky sprzedanych na aukcjach w Wielkiej Brytanii wzrosła o ponad 300%. Trend ten utrzymuje się także w tym roku. Popyt rośnie szybciej niż podaż, co pozytywnie wpływa na ceny butelek.

Inwestycja w whisky polega na fizycznym zakupie butelek tego trunku oraz ich przechowywaniu do momentu sprzedaży. Doborem trunków, ich zakupem, przechowywaniem, ubezpieczeniem, okresową wyceną oraz sprzedażą zajmuje się Zarządzający. Pozyskane przez niego trunki są przechowywane w specjalnym magazynie, należącym do portalu aukcyjnego World Whisky Index pod Amsterdamem. Takie rozwiązanie ułatwia budowę portfeli inwestycyjnych, późniejszą sprzedaż trunków wchodzących w ich skład oraz zapewnia bezpieczeństwo naszym klientom.

 

Inwestowanie w sztukę

Art. Collector to propozycja dla osób, które chcą skutecznie inwestować w dzieła sztuki i równocześnie budować własną kolekcję pod okiem eksperta. Na podstawie indywidualnej analizy wymagań inwestora pomagamy skonstruować optymalną kolekcję dzieł polskich i zagranicznych artystów. Eksperci Wealth Solutions biorą pod uwagę zainteresowanie i preferencje estetyczne nabywcy oraz horyzont inwestycyjny.

Inwestowanie w dzieła sztuki to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów lokowania kapitału, po który od wieków sięgają kolekcjonerzy i inwestorzy na całym świecie. Polacy po okresie fascynacji rynkiem finansowym również coraz częściej szukają bezpiecznych, ponadczasowych sposobów inwestowania oraz ochrony przed inflacją. Sztuka spełnia tę rolę, niosąc ponadto unikatowe walory artystyczne, pozwalające na rozwijanie zainteresowań i kreowanie nowego stylu życia. Niezależnie od tego, czy są Państwo kolekcjonerami, czy inwestorami – świat sztuki spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji. Dysponujemy wiedzą, profesjonalnymi umiejętnościami oraz długofalowymi relacjami na rynku sztuki. Wszystko to w celu skonstruowania dla Państwa ponadczasowej kolekcji sztuki.

Unikalność dzieł sztuki

Dzieła sztuki to obiekty wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też stanowią przedmiot pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Najcenniejsze z nich bardzo szybko znikają z rynku, trafiając do prywatnych, czy też muzealnych kolekcji.

Bezpieczeństwo w niestabilnych czasach

Brak istotnej korelacji między rynkiem sztuki a tradycyjnymi rynkami finansowymi to jeden z największych walorów inwestowania w sztukę. Dzięki temu sztuka zachowuje swoją wartość, nawet gdy koniunktura na rynku finansowym jest niepomyślna. To właśnie dzieła sztuki, dzięki swojej ponadczasowej wartości, najlepiej nadają się do długoterminowego budowania majątku i ochrony kapitału przed inflacją. Rok 2011, niezbyt udany dla rynków finansowych, był jednocześnie najlepszym rokiem w historii dla domów aukcyjnych. Z kolei obroty wiodących polskich galerii sztuki współczesnej w okresie od września 2011 do września 2012 wzrosły o 25 procent względem poprzedniego sezonu.

 

Inwestowanie w ziemię

Jest to innowacyjna oferta inwestycyjna dla osób, które chcą zarabiać na dalszych wzrostach cen gruntów w Polsce wynikających z dynamicznie rozwijającego się budownictwa jednorodzinnego w okolicach dużych miast, lecz nie dysponują wystarczającymi środkami, by samodzielnie zbudować odpowiednio zdywersyfikowany portfel. To także propozycja dla tych, którzy nie mają czasu i wystarczającego doświadczenia, by wybrać najbardziej atrakcyjne nieruchomości i podejmować aktywne działania w kierunku zwiększania ich wartości.

Ziemia pozostaje wciąż jedną z najbardziej atrakcyjnych lokat kapitału. Popyt na działki budowlane wokół miast rośnie. Wraz z rozwojem infrastruktury drogowej zmieniają się równocześnie postrzegane jak i rzeczywiste czasy dojazdu do miasta, a w konsekwencji i atrakcyjność inwestycyjna danej lokalizacji. Trend ten będzie się nasilał wraz ze wzrostem gospodarczym, pozostając relatywnie odpornym na wahania cen mieszkań w miastach. Równocześnie grunty charakteryzują się mniejszą zmiennością cen niż inne segmenty rynku nieruchomości.

Celem inwestycji jest lokowania poprzez spółkę celową wspólnego kapitału w niezabudowane, kilkuhektarowe nieruchomości rolne (które w niedługiej przyszłości przeznaczone zostaną na budownictwo jednorodzinne), które z racji ich położenia, walorów, klasy użytkowej, sytuacji własnościowej i ceny posiadają wysoki potencjał wzrostu wartości. Zastosowane rozwiązania prawne w maksymalnym stopniu zabezpieczają interesy Inwestorów, równocześnie optymalizując zobowiązania podatkowe. Celem jest stworzenie takiej struktury prawnej, która czyni tę inwestycję bezpieczną, podatkowo-wydajną i formalnie prostą – tak aby w parze z maksymalizacją zysku szła minimalizacja niezbędnego zaangażowania czasu inwestorów.

Planowany czas trwania inwestycji to okres 3 lat.  Minimalna kwota inwestycji to 100 tys. PLN.

Całość procesu inwestycyjnego prowadzona jest na zlecenie klienta przez ekspertów (organizatorów) współpracujących z naszym partnerem Wealth Solutions S.A. Dodatkowo organizatorzy inwestują własne środki wspólnie z inwestorami.

 

Całość procesu inwestycyjnego prowadzona jest na zlecenie klienta przez ekspertów współpracujących z naszym partnerem Wealth Solutions S.A.

 

Dowiedz się więcej o naszej ofercie na spotkaniu z Partnerem Inwestycyjnym.
Skontaktuj się z nami kontakt@partnerzy-inwestycyjni.pl